Millised maksuvabastused tõi kaasa aasta 2025?

Millised maksuvabastused tõi kaasa aasta 2025?

Ettevõtte kasumlikuks toimimiseks on vaja kursis olla kõikvõimalike seadustega.

Üks oluline osa sellest on ära kasutada kõik maksuvabad kulud ettevõttes, mis aitavad ettevõtte kulusid suurel määral kokku hoida.

Selle aasta alguses suurenesid paljude maksuvabastuste piirmäärad oluliselt. See on ettevõtjatele suurepärane uudis, sest ettevõtte maksusoodustused olid meie iga-aastast inflatsiooni arvesse võttes juba ammu ajale jalgu jäänud.

Vastuvõtukulud ehk esinduskulud

Vastuvõtt on näiteks ärilõuna, jõulupidu või muu meelelahutusüritus.

Vastuvõtukulude maksuvaba piirmäär kuus oli 2024. aasta lõpuni 32 eurot + 2% brutotöötasust.

Sel aastal on piirmääraks 50 eurot + 2% brutotöötasust.

Ühes kuus kasutamata jäänud summa saab edasi kanda ka järgnevatesse kuudesse. Kui näiteks võtta ettevõte, kellel on üks töötaja brutotöötasuga 1000 eurot ja kes eelnevatel kuudel vastuvõtukuludelt maksuvabastust kasutanud ei ole ja tahab äripartneritele detsembris jõulupidu korraldada, siis maksuvabalt saab ta seda teha järgmises summas:

50 eurot X 12 kuud = 600 eurot; lisaks 2% brutotöötasust:

1000 eurot X 12 kuud X 2% = 240 eurot; kokku 840 eurot. 

Enamkasutatud vastuvõtukulude maksustamine käib erijuhtude tulumaksuga 22/78 ehk ca 28,2% ületatud summast.

Isikliku sõiduauto kompensatsioon

Kui töötaja kasutab oma isiklikku sõiduautot töösõitudeks, on tal õigus saada sõidukompensatsiooni.

Eelmise aasta lõpuni oli maksuvabalt võimalik kompenseerida 0,3 eurot kilomeetri kohta ja 335 eurot kuus.

Selle aasta algusest on maksimaalne maksuvaba hüvitatav kilomeetri hind 0,5 eurot ja 550 eurot kuus.

Pane tähele! Autokompensatsiooni on võimalik kasutada ainult siis, kui töösõitude kohta peetakse arvestust ehk sõidupäevikut.

Välislähetuse päevarahad

Kui töötaja lähetatakse välisriiki, siis on tal õigus saada komandeeringu päevarahasid.

Seda ei tohi segamini ajada majutuskulude või transpordikulude hüvitamisega, see on eraldi tasu niiöelda “eemaloleku” kompenseerimiseks.

Töölähetuse päevarahasid saab töötajale kompenseerida maksuvabalt esimese 15 päeva eest 75 euro ulatuses ühe päeva kohta ja alates 16. päevast 40 eurot päevas. Päevaraha alammäär on 22,37 eurot päevas.

Tööandjal on õigus päevaraha vähendada kuni 70% ulatuses piirmäärast, kui töötajale on tagatud tasuta toitlustamine.

Oluline on teada, et väljasõidu päeval makstakse päevaraha vaid juhul, kui välisriiki suunduv sõiduk väljub hiljemalt kell 21.00 ja saabumise päeval juhul, kui sõiduk saabub pärast kella 3.00.

Pane tähele! Maksuvabastust saab kasutada vaid välislähetuse korral.

Tervise edendamise kulud ehk sporditoetus

Tööandjal on võimalik maksuvabalt hüvitada tervise- ja spordikulusid kuni 400 eurot aastas ühe töötaja kohta.

Summa jäi samaks, kuid sisu muutus – nimelt, kui varem peeti arvestust kvartaalselt ehk igas kvartalis sai tervise edendamise kulusid maksuvabalt kasutada 100 euro ulatuses ühes kvartalis, siis selle aasta algusest enam kvartaalset arvestust ei peeta.

Kellel on vaja suurem summa korraga välja käia, näiteks terviseklubi aastamaks korraga ära tasuda, siis nüüd on see võimalik. 

Lisaks täienes ka teenuste nimekiri, mida maksuvabalt hüvitada saab.

Kui varem oli võimalik massažiteenust kasutada vaid kutsetunnistusega füsioterapeudi juures, siis nüüd on maksuvabastust laiendatud kõikidele massažiteenustele.

Maksuvabastus laieneb ka veel mitmetele teenustele, mida osutab tervishoiuteenuse osutamise tegevusloaga isik: hambaravi, taastusravi, psühholoogiline ravi, füsioteraapia, logopeediline ravi ning toitumisnõustaja teenus, mida osutab kutsega toitumisnõustaja.

Täpset nimekirja maksuvabadest tervise- ja spordikuludest vaata siit!

Pane tähele! Maksuvabastust saab kasutada vaid juhul, kui tööandja on võimaldanud tervise edendamiseks tehtavaid kulutusi kõikidele töötajatele.

Reklaamkingitused

Reklaamkingitus on kingitus, millele on lisatud ettevõtte logo.

Varem oli ärikingituse maksuvabaks piirmääraks 10 eurot, sellest aastast on 21 eurot kingituse kohta (käibemaksuta hind).

Reklaamkingituse maksuvaba piirmäära hulka ei arvestata pakendamise ja saatmisega seotud kulutusi, mis loetakse tavapäraseks ettevõtlusega seotud kuluks. 

Hoia ennast maksuvabastustega kindlasti kursis, sest nii võid ettevõtte kuludelt suuri summasid kokku hoida! Pea meeles, et kasutatud maksuvabastused tuleb ka kord kuus või aastas deklareerida.

Kui soovid olla kindel, et maksuvabastusi oled korrektselt kasutanud ja et need oleks ka õigeaegselt deklareeritud, siis võta meiega ühendust.